top of page

Kasvuminutid 45. Henrik Roonemaa: Aasta koos AI-ga: arengud ja õppetunnid

Spotify podcasts.png
Apple podcasts.png

Möödunud on rohkem kui aasta tehisintellekti suuremast läbimurdest, mis tõi AI tehnoloogia meie igapäevaellu. Sel puhul kutsus Andres Kostiv taaskord külla tehnoloogiaajakirjaniku ja AI eksperdi Henrik Roonemaa, et koos uurida, milliseid muutusi on AI vahepeal kaasa toonud ja mida edaspidi oodata.

Vestlesime Henrikuga viimati üle poole aasta tagasi, ajal mil tehisintellekt hakkas jõuliselt end meie igapäevaellu integreerima. Tollal valitses uue tehnoloogia suhtes nii suur põnevus kui ka teatav ettevaatlikkus. Kuula ka meie eelmist saadet Hendrikuga siin.

Seega vaatasime üle, mis vahepeal toimunud on, võtame maha mõned levinumad hirmud ning julgustame kõiki, kes pole veel AI-ga lähemalt tutvunud, seda kindlasti tegema.

🤖  Saate fookuses on:

  • Tehisintellekti areng: Henrik ja Andres arutlevad, kuidas ChatGPT, Google Bard, Copilot jt tööriistad on viimase aastaga arenenud, mis uusi võimalusi need pakuvad ja mis piirangud neil täna on.

  • AI mõju tööturule: kas hirm töökohtade kaotuse osas on tõeks saanud ning kuidas on tehisintellekt mõjutanud tööturgu ja uute kompetentside arengut.

  • AI praktiline rakendus: räägime sellest, kuidas AI on leidnud oma koha meie igapäevaelus, jagame oma kogemusi erinevate AI tööriistade, nagu pildi- ja videogeneraatorid ja räägime sellest kuidas see on mõjutanud meie produktiivsust ja loovust.

  • Soovitused alustamiseks: julgustame AI-d kasutama ka neid, kes on kasutusest seni kõrvale hoidnud, toonitades siiski turvalisuse, kriitilise mõtlemise ja uute tehnoloogiate omaksvõtu tähtsust.

Kuula ja saa teada, kuidas tehisintellekt võib positiivselt mõjutada sinu elu ja tööd, hajutades levinud hirme ja esitledes praktilisi võimalusi.

Kasvuminutid podcast cover.png
bottom of page